evlilik-sorunlari-nasil-cozulur
Evlilik Sorunları
7 Şubat 2017
evlilik-terapisti-nedir
Evlilik Terapisti Kadıköy
16 Şubat 2017

Evlilik Analiz Testleri

evlilige-hazirlik-testleri

Evlilik, birçok insanın sevdiği insanla yaşamını birleştirme ve ortak ev içerisinde yaşamaya başlama kararıdır. Bazen bu kararlar, zaman ilerledikçe “Acaba beni hala seviyor mu, evliliğimiz yolunda gidiyor mu?” gibi sorularla çelişmeye başlar. Bu noktada internette, evlilik terapilerinde veya kendinizin hazırladığı bir evlilik analiz testi ile evliliğinizin durumunu belirleyebilirsiniz. Bunu yaparken ise bilmeniz gereken ufak birkaç detay vardır.

Evlilik Analiz Testleri Nedir?

Evlilik analiz testleri, evlilikteki ilişkinin, sevginin veya saygının boyutlarını anlamak için yapılan testlerdir. Bu testleri ister internetten bulabilir, ister bir evlilik terapisti ile hazırlayabilir isterseniz de kendiniz uygulayabilirsiniz. Peki, evlilik terapisi testleri, bize ne gibi bilgiler ve sonuçlar verir?

İlişkinizde Sevgi mi, Saygı mı Var?

Evliliğinizi çok severek veya âşık olarak bile yapmış olsanız, zamanla partnerinizle aynı ev içerisinde yaşamaya başladıkça kararlarınız değişebilir. Bu da bir süre sonra sevginin yerini sadece saygıya bırakmasına neden olur. Partnerinizle sevgi mi, saygı mı yoksa her ikisine de sahip bir evlilik mi paylaştığınızı öğrenmek için, bu tarz sorulara dayalı testleri tercih edin veya hazırlayın.

evlilik-analizi

Uyumlu Bir Çift misiniz?

Her çift mutlaka ki birbirinin aynı karakterlerine ve huylarına sahip olamaz. Ancak birbirinizi ne kadar tanıyorsunuz? Onun nelerden hoşlandığını bildiğiniz halde, o sizin neleri sevdiğinizi biliyor mu? Bunu öğrenmek için, eşinizle birbirinize aynı sorulardan oluşan bir test hazırlayın. Bu testleri hem kendiniz için hem de eşiniz için cevaplayın ve çıkan sonuçları karşılaştırın. Bakalım hanginiz eşini daha iyi tanıyor!

Eşinizden Beklentiniz Neler?

Evlilik ne yazık ki sevgililik ve nişanlılık dönemi gibi olmayabiliyor. Aynı ev içinde kalan çiftler, birbirlerini daha yakından tanıma şansı buluyor. Bu da bazen diş macununu ortadan sıkmak gibi basit problemlerle gündeme gelebiliyor. Sizde eşiniz için bir test hazırlayın ve evde neler beklediğinizi birbirinize sorun. Bu sayede birbirinizi daha iyi anlayarak, sorunlara çözümler bulabilirsiniz.

Evlilik analizi yapmak için hazırlayacağınız veya alacağınız testler, sizin ve eşiniz için oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede birbirinizi daha iyi anlayarak, evliliğinizi daha da heyecanlı hale getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir