aile-terapisti-avrupa
Aile Terapisti İstanbul Avrupa Yakası
21 Şubat 2017

Evlilik Terapisti İstanbul Anadolu Yakası

istanbul-evlilik-terapisti

Hayat boyunca alınacak en önemli kararlardan biri elbette ki evliliktir. Hayatınızın en önemli kararlarından olan evlilik belki de bir dönüm noktanız sayılabilir. Evlilikle birlikte çiftlerin bu yeni hayatında sorumluluklar, görevler, bir takım kısıtlanmalar ortaya çıkacaktır. Evlilik bireyler için artık daha yüklü sorumluluklar getirir. Maddi ve manevi sorumluluk alan bireyler evlilik öncesinde konuşup mantıklı kararlar verirlerse sağlam temeller üzerine evlilik kurabilirler. Günümüzde artık çiftlerin tek başına aldığı kararlar bile yeterli olmayabiliyor. Öyle ki evliliğe hazırlanan çiftler ailelerinden ve yakın bulduğu arkadaş çevresinden bile aldığı tavsiyeleri yeterli görmüyor. Hal böyleyken çiftler evlilik üzerine eğitim almış psikologlardan veya terapistlerden yardım almak istiyor. Evlilik terapisti bu konularda özellikle gençlere sağlam bir evlilik kurma yolunda inanılmaz derecede fayda sağlıyor.

Evlilik Terapisti Fiyatları

Evlilik kararının oldukça zor ve emek isteyen bir karar olduğunu biliriz. Elbette ki her çift evlilik öncesinde gerçekten sevdiği kişiyle sağlam temeller üzerine kuracağı ve ömür boyu sürecek bir evlilik yapmak ister. Doğru temeller üzerine kurulacak bir evlilik isteniyorsa öncelikle çiftlerin birbirlerini iyi tanımaları ve evlilik öncesinde birbirlerine bilgi aktarımında bulunmaları gerekir. Tabii ki bazen çiftlerin karşılıklı oturup konuşmaları yetmezken özellikle genç çiftlerin tecrübesiz oluşu sağlıklı kararlar almalarına yeterli olmuyor. Bu sebepten dolayı alanında iyi eğitim almış ve tecrübeli evlilik terapisti veya psikoloğu gençlere oldukça fayda sağlıyor. Bulunduğunuz yerdeki evlilik terapistinden randevu alarak ve belirli seans ücretleri ödeyerek evlilik hakkında alanında yetişmiş terapistlerden tavsiye almak mümkün. Normal bir psikoloğa gittiğinizde ödediğiniz seans ücretlerinden çok farklı olmayan evlilik terapisti fiyatları çiftlere kolaylık da sağlayabiliyor.

Ücretsiz Evlilik Danışmanı

Hayatınız boyunca aldığınız en önemli kararlardan biri olan evlilik, bireylerin bu kararı almadan önce karar verme süresinde aile ve arkadaşların dışında tavsiye almaları gerekebilir. Çünkü çiftler evlilik öncesinde en başta evlenmeye hazır olup olmadığını bilmelidir. Bunun yanında evlendikten sonra kendilerini hangi sorunlar bekliyor ve bu sorunları nasıl çözebilirler gibi tavsiyeleri alaları sağlam bir evlilik için daha yararlı olacaktır. Evlilik terapistleri ve psikologları bu anlamda çiftlere özellikle ilk defa evlilik yapacaklara bu konularda bilinçlendirme yapıyor. Belirli seans ücretlerinde randevu alabileceğiniz evlilik danışmanlarının yanında bir de ücretsiz evlilik danışmanları da hizmetinizde. Belediyelerin özel hizmeti olan ücretsiz evlilik danışmanı olanağı ile evliliğe hazırlık yapan çiftlere sağlam bir evlilik yapmaları için yardım ediyor. Psikoterapi bölümü bulunan hastane ve kliniklerde de ücretsiz evlilik danışmanı hizmeti alınabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir