evlilige-hazirlik-testleri
Evlilik Analiz Testleri
13 Şubat 2017
iliski-terapisti-faydalari
İlişki Terapisti İstanbul
19 Şubat 2017

Evlilik Terapisti Kadıköy

evlilik-terapisti-nedir

Evlilik kararı almak elbette ki basit değildir.  Yepyeni bir döneme adım atacağınız evlilik kararı ile maddi ve manevi görevler, hayat boyu bağlılık ve özgürlüklerin azaltılması gibi pek çok sebep kafa karıştırmaya müsaittir. Çiftler bu noktada kendilerine bir yol çizici görev üstlenebilecek bir yardım arıyorlar. Çiftler açısından aile bireyleri ya da yakın arkadaşlarının tavsiyeleri belki de çok mantıklı gelmiyor olabilir. Çünkü bu anlamda aile ya da arkadaşlar çiftlerin ilişkilerine pek fazla müdahale etmek istemezler. Çiftlerin mutluluğu için ellerinden gelenleri yaparlar fakat tavsiye vermek konusunda çok derine inmezler. Bu konuda haklı sayılabilecek aile ve arkadaşlar da çiftlere evlilik öncesi mantıklı düşünme konusunda çok yardımcı olamayacağı kesinleştiğine göre çiftler evlilik terapisti, evlilik danışmanı ya da evlilik psikologları gibi insanlardan yardım almayı tercih ederler.

Evlilik Danışmanlarının Evlilik Öncesi için Faydaları

Evlilik öncesi için çiftlerin mantıklı kararlar alabilmesi gerekir. Elbette ki bireyler sevdikleri insanlarla bir hayat kuracaktır fakat sadece sevmek evlilik konusunda ne yazık ki yeterli değildir. Öncelikle bireylerin kendisine “Ben gerçekten evliliğe hazır mıyım?” sorusunu sorması gerekir. Daha önce de söylediğimiz gibi çiftlerin mantıklı tavsiyeler edinebilmesi için arkadaşları ve aileleri yeterli olmayacaktır. Bu noktada bireylere gerekli yardımı ve işe yarar çözümleri verebilecek evlilik terapistleri çiftlere mantıklı kararlar aldırabiliyor. Toplumda bulunan yanlış bir yargı da evlilik terapistlerinin küçük sorunları büyüterek mutlu olabilecek çiftleri yok yere ayırdığı yönünde. Bu durumun çok yanlış bir yargı olduğunu söylemeliyiz çünkü evlilik terapistlerinin işi bu değildir. Aksine evlilik terapistleri çiftlerin ilişkilerini başından sonuna kadar dinleyip evliliğe başlarken çıkabilecek sorunları ortaya koyup, bunların çözüm yollarını çıkarıp mutlu bir evlilik tablosu sunarlar çiftlere. Böylelikle özellikle genç çiftlere inanılmaz büyük iyilikler yapıp sağlam temeller atarak evlilik kurmalarına yardımcı olurlar. Üstelik sadece belli seans ücretleri ödeyerek evlilik terapisti bulmak zorunda olmayarak artık belediyelerin ücretsiz evlilik danışmanı hizmetinden de faydalanabiliyorlar.

evlilik-terapisti

Evlilik Terapisti Fiyatları             

Evlilik öncesi neler yapacağınıza mantıklı kararlar verebilmek için Türkiye’de nerede olursanız olun mutlaka bir evlilik terapisti ya da psikoloğundan destek almanız zor değildir. Evlilik terapisti fiyatları ise aslında gözünüzü korkutacak kadar yüksek değildir. Belirli seans fiyatları ödeyerek bütçenizi çok sarsmadan evlilik terapistlerinden yardım alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir