evlilikte-cinsel-sorunlar
Evlilikte Cinsel Sorunlar
1 Şubat 2017
evlilik-sorunlari-nasil-cozulur
Evlilik Sorunları
7 Şubat 2017

Evlilikte Kaybetme Korkusu

evlilikte-kaybetme-korkusu

Hiçbir evlilik ya da aile mükemmel değildir. Aslında, birçok kişi ailelerinin doruk noktalarında işlevsiz olduğunu itiraf edebilir. Bununla birlikte, ailelerin sorunlu görünen tek tip aileleri geleneksel aileler değil. Evlilikler ve aileler bugün her şekle ve boyutta geldiğinden, evlilik ve aile sorunları, harmanlanmamış aileler, genişletilmiş aileler, tek ebeveynli aileler ve eşcinsel ebeveyni olan aileler de dahil olmak üzere her türlü geleneksel olmayan aileyi de etkileyebilir.

Tüm farklı aileler, tüm farklı sorunlardan etkilenebilir. Bununla birlikte, pek çok ailede ortaya çıkan ve aşırı stres ve sorunlara neden olan birkaç çok genel argüman bulunmaktadır. Bazı yaygın tartışmalar, aldatma, kıskançlık, mali anlaşmazlıklar, çocuk yetiştirme, ev sorumlulukları, madde bağımlılığı, akıl hastalığı, genç isyanı, çeşitli kariyer yolları ve daha fazlası olabilir.

duygusal-ayrilma

Evlilikler Neden Biter?

Evliliğin sona ermesine neden olan pek çok faktör var. Çiftler incittiğinde bağışlamak ve unutmak bir meydan okumadır. Duygusal ayrılma ve cinsel yakınlık eksikliği gibi bir evlilikte yaşanan sorunlar evliliklerde nadiren gelişir. Çoğunlukla kızgınlık ve öfke ön plandadır. Kötü evlilikler için ölmesi beklenen bir bireyin ölmesini beklemek gibi bir şey olduğu sık sık söylenir. Oysa acı çeken kişi kızgınlık içinde olan kişidir.

Kızgınlık, sıklıkla diğer duygular gibi taklit eder – can sıkıntısı ve öfke gibi – taklit eder ve etkin bir şekilde ele alınmazsa zaman içinde bir evliliğin kalitesini aşındırma kabiliyetine sahip olduğu için zor olabilir. Kızgınlık ve öfke çoğu kez el ele gider ve insanları kontrol altında hissettiren aynı derecede toksik duygulardır – ancak başkalarına kontrol vermeyi bırakırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir